Bredli Barkola PSZ Transfer Pregovori Ugovor Liga 1 Prelazni rok Liverpul Obestecenje Premijer liga TV Arena sport | Arena Sport
srb
Liga 1

Liverpul namirisao veliki plen: Jedan od najboljih francuskih fudbalera odbio da produži ugovor logo sponzor

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

26.07.2026 15:14
Kilijan Mbape i Bredli Barkola ROBERTO SCHMIDT / AFP / Profimedia
Kilijan Mbape i Bredli Barkola

Pari Sen Žermen mogao bi ovog leta da se suoči sa velikim izazovom – kako zadržati jednu od najvećih mladih zvezda evropskog fudbala. Bredli Barkola doneo je odluku da ne produži ugovor sa francuskim šampionom, a krilni napadač je spreman da razmotri nove opcije za nastavak karijere.

Iako njegov trenutni ugovor sa PSŽ traje do juna 2028. godine, prema informacijama koje stižu iz francuske prestonice, Barkola nema nameru da stavlja potpis na novi dogovor. Njegova odluka navodno je doneta još pre nekoliko nedelja, a sada je samo pitanje da li će klub sa „Parka prinčeva“ pokušati da ga zadrži po svaku cenu ili će otvoriti vrata za jedan od najvećih transfera narednog leta.

Mladi Francuz je za kratko vreme izrastao u jednog od najtraženijih fudbalera na evropskoj sceni. Brzina, prodornost, igra jedan na jedan i sposobnost da pravi razliku u završnici učinili su ga važnim delom ekipe PSŽ, ali i igračem čije ime se sve češće nalazi na listama najvećih klubova Evrope.

Najkonkretniji interes pokazuje Liverpul. Engleski velikan već duže vreme prati situaciju oko Barkole, a francuski reprezentativac nalazi se visoko na listi želja „crvenih“ još od leta 2025. godine. Na "Enfildu" veruju da bi upravo on mogao da bude idealno rešenje za napadački deo ekipe, a pominje se čak i da bi "redsi" morali da izdvoje 170.000.000 evra kako bi se Barkola preselio iz Pariza u Liverpul.

 

 

Da podsetimo, Bredli Barkola je karijeru započeo u redovima Liona u kojem je prošao sve starosne kategorije, a na "Park prinčeva" je stigao leta 2023. godine u transferu vrednom 45 miliona evropskih novčanica.

Sada ostaje da se vidi da li će dvadesettrogodišnji napadač ovoga leta prvi put u karijer da se otisne u inostranstvo u svoje umeće pokaže u najjačoj ligi planede, Premijer ligi Engleske.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar