Nica smenila predsednika Liga 1 fudbal Francuska | Arena Sport
srb
najnovije
Liga 1

Potres na Azurnoj obali: Nica smenila predsednika, Rivera se vraća na čelo kluba

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

19.12.2025 15:58
Navijači Nice Profimedia
Navijači Nice

Fudbalski klub Nica povukao je radikalan potez usred rezultatske krize, Fabris Boket više nije predsednik kluba, a na čelo uprave vraća se dobro poznato ime, Žan-Pjer Rivera.

Francuski klub je potvrdio da je saradnja sa Boketom prekinuta momentalno, nakon niza loših rezultata i dubokog nezadovoljstva unutar sportskog sektora. Nica je u negativnom nizu od devet uzastopnih poraza u svim takmičenjima, a u Ligi 1 nalazi se na 13. mestu što je ubrzalo odluku vlasničke strukture da reaguje.

Boket je u Nicu stigao pre tri i po godine, u periodu kada je klub prešao u vlasništvo kompanije INEOS, na čijem je čelu Džim Retklif, većinski vlasnik Mančester junajteda. Ipak, aktuelna situacija ocenjena je kao neodrživa, uz poruku da su "promene i unapređenja nužna na svim nivoima funkcionisanja kluba".

Na upražnjenu funkciju vraća se Žan-Pjer Rivera, bivši predsednik Nice, koji će imati podršku još jednog nekadašnjeg čelnika – Morisa Koena. Njihov zadatak biće stabilizacija kluba i pokušaj izlaska iz jedne od najtežih sportskih kriza u poslednjoj deceniji.

Promene u vrhu uprave dolaze u trenutku kada se Nica nalazi pod snažnim pritiskom javnosti, navijača i rezultata na terenu, a naredni period biće ključan za sudbinu kluba sa Azurne obale.

 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Kina zabranjuje rođendanske proslave za sportiste

Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).