Liga 1

Bredli Barkola preuzeo napadački teret PSŽ-a: Prvak Evrope se lako snašao i bez Dembelea

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

14.09.2025 19:15
Bredli Barkola slavi gol protiv Lensa Tanjug/AP Photo/Michel Euler
Bredli Barkola slavi gol protiv Lensa

Fudbaleri PSŽ-a nisu imali previše muke da opstanu na vrhu tabele Lige 1, pošto su u četvrtom kolu prvenstva na "Parku Prinčeva" savladali Lens rezultatom 2:0 (1:0).

Bila je to pobeda zahvaljujući dve minijature tandema Bredli Barkola - Vitinja koji su morali da preuzmu čitavo ofanzivno breme prvaka Evrope. Reprezentativna pauza donela je samo povrede Dezirea Duea i Usmana Dembelea, čime je PSŽ ostao bez dva krilna napadača. 

Bredli Barkola učinio je da se njihovo prisustvo ne primeti, makar za sada, uz pomoć dva gola koja su donela nova tri boda Parižanima. Oba gola bila su gotovo identična, pošto je Vitinja pronalazio Francuza na vrhu šesnaesterca u oba poluvremena!

PSŽ nastavlja prvenstvo Francuske kao prvi na tabeli, a jedini su u takmičenju koji su nakon četiri kola zadržali perfektan učinak. Jedino ko ima šanse da im se pridruži u tom uspehu je Lion koji zatvara ovu rundu gostovanjem Renu od 20.45 časova. 

Liga 1, 4. kolo

PETAK

Marsej - Lorijen 20.45 (A4P)

SUBOTA

Nica - Nant 1:0 (0:0)
/Boga 56/
Okser - Monako 1:2 (0:1)
/Salisu 73 a.g. - Minamino 45+2, Ilenikena 89/

NEDELJA

Lil - Tuluz 2:1 (0:1)
/Bemtačeb 90, Mbape 90+9 - Magri 51/
Brest - FC Pariz 1:2 (0:2)
/Del Kastiljo 52 p. - Gubels 14, Marčeti 34/
Mec - Anže 1:1 (1:0)
/Gamin 14 - Abdeli 90/
PSŽ - Lans 2:0 (1:0)
/Barkola 15,51/
Strazbur - Abr 1:0 (0:0)
/Paničeli 90+1/
Ren - Lion 20.45 (AS1)

 

Standings provided by Sofascore