Preokret Lila protiv Marseja: David i Bamba kobni po Olimpik

Autor: Mateja Petković

20.05.2023 22:57
Preokret Lila protiv Marseja: David i Bamba kobni po Olimpik Tanjug/AP Photo/Michel Spingler, File

Lil je u derbiju 36. kola fransuke Lige 1 na svom terenu posle preokreta trijumfovao nad Olimpikom iz Marseja rezultatom 2:1 (0:1), pa na taj način učvrstio petu poziciju i održao korak za četvrtoplasiranim Monakom.

Sa druge strane, izabranici Igora Tudora su eventualnom pobedom mogli, bar na kratko i do drugog mesta, ali će ipak i dalje zaostajati dva boda za drugoplasiranim Lansom, koji uz to ima i utakmicu manje.

Marsej je do vođstva stigao u 29. minutu, kada je Ruslan Malinovski proigrao Žonatana Klosa, a ovaj se dobro snašao i zatresao mrežu domaćina.

Međutim, u nastavku je sve išlo od ruke Lilu. Najpre je u 50. minutu Džonatan David bio precizan sa bele tačke i doneo izjednačenje, da bi pobedu u 72. minutu doneo Džonatan Bamba posle asistencije Remija Kabelje.

U narendom kolu Lil će dočekati Nant, dok će Marsej ugostiti Brest.