Lans se dokopao druge pozicije: Fofana i Openda kobni po Marsej

Autor: Mateja Petković

06.05.2023 23:02
Lans se dokopao druge pozicije: Fofana i Openda kobni po Marsej Tanjug/AP Photo/Michel Spingler, File

Fudbaleri Lansa su na svom terenu upisali veoma važan trijumf nad Olimpikom iz Marseja 2:1 (1:0) u 34. kolu francuske Lige 1. Domaći tim je na ovaj način izborio drugo mesto i zadržao priključak za prvoplasiranim Pari sen Žermenom.

Uprkos tome što su domaći prvi poveli, njihova mreža je prva bila zatrešena. Aleksis Sančez je u devetom minutu pogodio za Marsej, ali je nakon intervencije iz VAR sobe gol poništen zbog ofsajda.

Lans je do vođstva došao u 42. minutu. Kevin Danzo je uposlio Seka Fofanu, koji se dobro snašao pred protivničkim golom i postavio rezultat na 1:0. Prednost je udvostručena u 60. minutu, a strelac je bio Loi Openda. Premislav Frankovski je proigrao brzonogog centarfora, a ovaj u svom stilu zatresao mrežu.

Utešni pogodak za Marsej postigao je veteran Dimitri Paje u 88. minutu na asistenciju Valentana Ronžijea, ali do kraja nisu uspeli izabranici Igora Tudora da dođu do izjednačenja, tako da su sva tri boda pripala domaćinu.

Lans će u narednom kolu na svom terenu dočekati Reims, dok će Marsej ugostiti Anže.