pre 2 sata 23: 00
Srbija među osam najboljih: Pala Turska, sledeća je Belgija
Juniorke Srbije savladale su Tursku i izborile četvrtfinalni duel sa Belgijom.
Tanjug/AP Photo/Aurelien Morissard
Argentinski fudbaler, Lionel Mesi, snimio je poruku izvinjenja svom klubu i saigračima zbog toga što je otišao na neodobreni odmor u Saudijsku Arabiju.
On je nakon poraza od Lorijena (1:3) otputovao sa porodociom, što je prouzrokovalo odluku kluba da ga suspenduje.
Naime, Mesi je izjavio kako je očekivao da će posle utakmice imati slobodan dan, kao što je to do sada bio slučaj, ali nije jer se desio neočekivani poraz:
"Mislio sam da ćemo kao i obično imati slobodan dan posle utakmice. Imao sam organizovano putovanje i nisam mogao da ga odložim. Već sam ga odlagao ranije... Izvinjavam se mojim saigračima i čekam da vidim šta će klub uraditi sa mnom", rekao je Mesi na snimku koji je okačio na svoj instagram profil.
Podsetimo, PSŽ ga je suspendovao na dve nedelje, nakon čega su francuski mediji naveli da on više neće nastupati u dresu francuskog šampiona.
Trener kluba, Kristof Galtije, nije želeo da komentariše odluku uprave.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
16.04.2026 14: 30
Napadački trio Bavaraca daleko najproduktivniji na svetu u aktuelnoj sezoni.
09.04.2026 12: 55
Krilni igrač Bajerna upisao 29 asistencija u sezoni, a ofanzivac PSŽ-a postigao pet golova u Ligi šampiona.
04.04.2026 08: 45
Marokanski fudbaler je otkrio da se čitav projekat promenio kada je Argentinac došao u klub.
08.02.2026 23: 13
Marsej sve dalji od vrha francuskog prvenstva.
pre 2 sata 23: 00
Proslavljeni italijanski fudbaler Đanfranko Zola imenovan je za koordinatora za projekte mlađih reprezentativnih selekcija Italije, saopštio je danas Fudbalski savez Italije.
pre 3 sata 22: 05
Fenerbahče je napravio veliki korak ka plasmanu u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto je na prepunom stadionu "Šukru Saračoglu" u Istanbulu savladao Šturm iz Graca sa 2:0 (2:0).
pre 3 sata 21: 35
Jedan od najpoznatijih i najcenjenijih fudbalskih sudija današnjice koji se pre samo nekoliko dana penzionisao i povukao iz suđenja, Englez Entoni Tejlor, dobio je novu funkciju u turskom fudbalu. Kako je saopšteno, iskusni arbitar imenovan je za novog šefa sudijske organizacije Fudbalskog saveza Turske.
pre 4 sata 21: 09
Veljko Simić nastavio je sjajnu golgetersku formu u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Srpski fudbaler bio je strelac za Sabah u porazu od Arhusa rezultatom 1:2, pošto je u 67. minutu smanjio zaostatak svog tima i uneo neizvesnost u završnicu meča i svom timu obezbedio znatno povoljniji rezultat pred revanš.
Ostavite komentar