Monpelje deklasirao Monako na gostujućem terenu

Autor: Kosta Simetić

30.04.2023 15:06
Monpelje deklasirao Monako na gostujućem terenu Guliver

Fudbaleri Monpeljea rutinirali su Monako 4:0 (1:0) u 33. kolu francuske Lige 1. Poraz "kneževa" odaljio ih je od plasmana u Ligu šampiona, a sada je i Liga Evrope pod znakom pitanja, budući da je Lil prišao na dva boda zaostatka.

Katastrofu Monaka najavio je Arnaud Nordin u 28. minutu, ali Monpeleje se tu nije zaustavio. Pokušaj je strateg domaćina, Filip Klemen sa čak četiri izmene na poluvremenu, ali njegovoj ekipi nije bilo spasa.

Vrlo brzo je Faitut Mauasa posle dodavanja Elija Vahija povisio na 2:1, a Monako su dokusurili Nordin svojim drugim golom u 72. i Stefi Mavididi u 79. minutu.

Monpelje nije matematički obezbedio opstanak, ali sve aludira da ćemo ga i naredne godine gledati u prvom rangu francuskog fudbala.

U narednom kolu, Monako će pokušati da se iskupi protiv Anžea u gostima, dok Monpelje ide na noge Olimpik Lionu.