Anže bez rešenja za Mbapea: PSŽ bez muke do trijumfa

Autor: Mateja Petković

21.04.2023 22:50
Anže bez rešenja za Mbapea: PSŽ bez muke do trijumfa Tanjug/AP Photo/Michel Euler

Fudbaleri Pari sen Žermena su u okviru 32. kola francuskog šampionata savladali Anže rezultatom 2:1 (2:0), pa tako dodatno učvrstili poziciju na vrhu Lige 1.

Izabranici Kristofa Galtijea su u prvom poluvremenu odradili veliki deo posao, pošto su nakon uvodnih 45 minuta imali dva gola prednosti.

Kilijan Mbape je najpre u devetom minutu iskoristio asistenciju Huana Bernata i pogodio za 1:0, da bi u 26. upisao i svoj drugi pogodak, nakon asistencije Lionela Mesija.

Počasni pogodak Anžea delo je Sade Tiuba u 88. minutu.

Dakle, aktuelni šampion francuske sada ima 11 bodova prednosti, uz utakmicu više, u odnosu na drugoplasirani Marsej, dok je Anže na samom začelju tabele sa svega 14 osvojenih bodova.

U narednom kolu PSŽ na svom stadionu dočekuje Lorijen, dok će Anžee gostovati Renu.