Liga 1

Lion poneo tri boda iz Tuluza: Domaćin "kapitulirao" u završnici susreta

Autor: Mateja Petković

14.04.2023 23:06
Lion poneo tri boda iz Tuluza: Domaćin "kapitulirao" u završnici susreta Guliver/AP Photo/Laurent Cipriani

Olimpik Lion je došao do trijumfa u gostima protiv Tuluza 2:1 (1:1) u okviru 31. kola francuske Lige 1, pa tako zadržao nadu da može da se plasira u Evropu naredne sezone.

Gosti su do vođstva došli sa bele tačke u 34. minutu, kada je Aleksander Lakazet savladao Maksima Dupea.

Međutim, radost je trajala samo svega tri minuta, s obzirom na to da je domaćin izjednačio golom Zakarije Abuklala u 37. minutu.

Pobedu Lionu doneo je autogol Logana Koste u 88. minutu meča. Rajan Šerki je oteo loptu jednom defanzivcu Tuluza, a potom je prosledio na drugu stativu ka Lakazetu, ali ju je pre toga zakačio Kosta i ubacio u sopstveni gol.

Srpski fudbaler, Veljko Birmančević, na terenu je proveo desetak minuta, pošto je u redovima Tuluza zamenio Farisa Šaibija u 82. minutu.