Kakav meč u Tuluzu: Lion vodio, gubio i na kraju pobedio!

15.03.2024 22:56
Fudbaler Liona, Džejk O'Brajan slavi pobednički gol protiv Tuluza Profimedia
Fudbaler Liona, Džejk O'Brajan slavi pobednički gol protiv Tuluza

Ekipa Olimpika iz Liona je savladala Tuluz 3:2 (1:0) nakon preokreta u prvoj utakmici 26. kola francuske Lige 1. Gosti su vodili, pa gubili, ali i na kraju slavili golovima u završnici.

Meč je otpočeo u nešto sporijem ritmu i igrači obe ekipe su delovalo pomalo stegnuto. Ipak, sve je promenio pogodak Aleksandr Lakazeta u 33. minutu. Lion je zahvaljujući svom kapitenu otišao na pauzu za poluvreme sa golom prednosti.

U drugom je viđena prava goealda. Prvo je Tis Dalinga u 53. minutu poravnao rezultat, a u 59. je Vinsent Sijero preokrenuo rezultat u korist Tuluza. Domaćin se nakon toga potrudio da uspori ritam meča, privede ga kraju i stigne do trijumfa. Međutim, sve suprotno se dogodilo. Prvo je Rajan Čerki u 77. minutu izjednačio na 2:2, a samo četiri minuta kasnije je isti igrač asistirao Džejku O'Brajanu za preokret "lavova".

Lion se nakon ove pobede nalazi na 10. poziciji sa 34 boda i još uvek ima realne šanse da obezbedi plasman u evropska takmičenja za narednu sezonu. Tuluz sa druge strane zauzima 11. mestu sa 29 bodova.