Lion prekinuo crnu seriju: Lakazet het-trikom vodio do drugog trijumfa u sezoni

10.12.2023 18:54
Slavlje fudbalera Olimpik Liona na meču protiv Tuluza Twitter/Olympique Lyonnais
Slavlje fudbalera Olimpik Liona na meču protiv Tuluza

Nakon tri vezana poraza, Olimpik iz Liona je konačno upisao pobedu. Tek drugu u ovoj sezoni. Na "Grupama Stadionu" je savladan Tuluz 2:0 (2:0) u 15. kolu Lige 1.

Privremeni trener kluba sa severa Franuckse, Pjer Saže, je debitovao pobedom. Glavni egzekutor je bio kapiten ekipe Aleksandr Lakazet. Francuz je prvo u 25. minutu iskorsitio dodavanje Džejka O'Brajan, a samo četiri minuta kasnije je ponovo bio strelac. Tuluz je imao priliku da smanji zaostatak u nadoknadi prvog dela igre, ali je Entoni Lopez odbranio šut Tisa Dalinge sa "bele tačke".

U drugom delu igre obe ekipe su imale šanse za pogodak ali je realizacija izostala. Prvo je u 64. minutu Sael Kumbedi mogao da donese još veću prednost Lionu, ali je čuvar mreže gostujuće ekipe odbranio njegov šut sa ivice šesnaestaerca. Stijn Spirings je sa druge strane imao priliku da smanji zaostatak ekipe Tuluza, ali je njegov šut otišao malo pored stative. Konačan rezultat na meču je postavio Lakazet golom u 80. minutu.

Olimpik iz Liona je ovom pobedom otišao na dvocifren broj bodova (10), ali je i dalje na poslednjem mestu na tabeli Lige 1. Tuluz je porazom ostao na 13 osvojenih bodova i zauzima 15. poziciju.