Liga 1

Lil slavio protiv Lorijena: Fonseka izmenama došao do bodova

02.04.2023 14:57
Lil slavio protiv Lorijena: Fonseka izmenama došao do bodova Guliver/ LaurentSanson Panoramic

Fudbaleri Lila su na svom stadionu posle velike borbe došli do trijumfa nad Lorijenom 3:1 (1:0) u okviru 29. kola francuske Lige 1. Čovek odluke bio je rezervista, Edon Žegrova, koji je za desetak minuta provedenih na terenu dva puta zatresao mrežu gostiju.

Izabranici Paula Fonseke su do vođstva došli u 13. minutu, kada je Anhel Gomeš uposlio Remija Kabelju, koji se dobro snašao i pogodio za 1:0.

Izjednačenje je usledilo u 77. minutu, pošto je Ibrahima Kone dobro reagovao pred protivničkim golom i doneo poravnanje. Međutim, radost je trajala veoma kratko, s obzirom na to da je Loren Aberžel zaradio drugi žuti karton i isključenje u 79. minutu.

Fonseka je shvatio da ima brojčanu prednost na terenu i da bi trebalo da je iskoristi, što mu se i isplatilo. Žegrova, koji je u igru ušao u 82. minutu, je u 89. fenomenalno gađao levom nogom i pogodio za 2:1, da bi konačan rezultat postavio samo dva minuta kasnije.

Na ovaj način, Lil je zadržao poziciju pet koja vodi u Evropu, dok se Lorijen nalazi na osmom mestu.