Lil trijumfovao u derbiju kola i udaljio Olimpik Marsej od Lige šampiona

05.04.2024 22:56
Fudbaler Lila, Džonatan Dejvid Tanjug/AP Photo/Matthieu Mirville
Fudbaler Lila, Džonatan Dejvid

Fudbaler Lila su savladali Olimpik Marsej 3:1 (0:0) na otvaranju 28. kola francuske Lige 1. Izabranici Paula Fonseke su se tako izjendačili sa Monakom po broju bodova i zauzeli poziciju koja vodi direktno u Ligu šampiona naredne sezone.

Prvi deo igre je protekao poprilično izjendačeno, ali nijedna ekipa nije uspela da stvori ozbiljniju priliku. Na pauzu za poluvreme se tako otišlo bez pogodaka.

Već na startu drugog poluvremena je Džonatan Dejvid doneo prednost domaćinu sa "bele tačke", dok je Remi Kabela u 71. tresao mrežu za 2:0. Činilo se da je su gosti iz Marseja živnuli nakon autogola Ismailija u 81. minutu, ali je Gabriel Gudmundson svega 180 sekundi nakon toga rešio pitanje pobednika i postavi konačan rezultat u derbiju kola.

Lil je sada na trećem mestu sa 49 bodova, a isto toliko ima i Monako sa utakmicom manje. Olimpik sa druge strane zauzima sedmu poziciju sa 39 bodova.