PSŽ sve bliži tituli, sa igračem manje stigao do trijumfa na "Velodromu"

31.03.2024 22:42
Kilijan Mbape Tanjug/AP Photo/Christophe Ena
Kilijan Mbape

PSŽ polako ide po još jednu titulu prvaka Francuske. Posle 27. kola i pobede protiv Olimpika u Marseju, Parižani su se učvrstili na liderskoj poziciji Lige 1 uz dvanaest bodova viška u odnosu na drugoplasirani Brest. Na kraju Olimpik Marsej - PSŽ 0:2 (0:0).

U prošlom kolu PSŽ je ostvario veoma važan trijumf na gostovanju Monpeljeu (2:6), a bila je to prva pobeda za "svece" posle tri vezana remija.

Sa druge strane uprkos dobroj igri Marsej nije uspeo da savlada prvoplasirani tim, tako da je sad pred izabranicima Žan - Luja Gasea teška borbu za Evropu. Obamejang i drugari nalaze na sedmom mestu na tabeli uz tri boda manje u odnosu na šestoplasirani Lans.

Očekivala se na "Velodromu" utakmica sa više golova, ali jednino vredno pomena iz prvog poluvremena jeste isključenje Lukasa Beralda u 40. minutu i to posle prekršaja nad Obamejangom.

Nastavak utakmice doneo je mnogo više uzbuđenja. Iako su imali igrača manje, Parižani su igrali, kao da su na terenu bili u egalu. U 53. minutu PSŽ je došao do prednosti. Uspeli su da oduzmu loptu gosti na sredini terena igračima Olimpika. Krenuli su u kontru četiri na dva. Lopta je došla do Dembelea na desnoj strani, usledio je povratni pas do Vitinje, koji je šutirao sa jedanaest metara i pogodio mrežu Lopeza - 0:1.

Pre toga u jednom duelu povredu je zaradio i defanzivac domaćih Mbemba, pa je ranije morao da napusti teren.

Šest minuta kasnije radovali su se i domaći, ali samo na kratko. Vertu je zatresao mrežu Donarume, međutim gol je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Luis Enrike sredinom drugog dela odlučio je da odmori nekolicinu igrača, pa se tako na klupu preselio i kapiten Kilijan Mbape.

U poslednjih deset minuta viđena je prava opsada gola Donarume. Ređale su se šanse, ali je sve šuteve domaćih uspeo da zaustavi golman italijanske reprezentacije. Posle kornera Olimpika, lopta je došla do igrača PSŽ-a, usledila je kontra, koja je srušila sve nade tima iz Marseja da će doći makar do boda na "Velodromu". Mat u tri poteza. Hakimi - Asensio - Gonsalo Ramos za 0:2.