Nant slavio protiv Nice, u gostima uspešni Tuluz i Monpelje

31.03.2024 17:16
Mustafa Mohamed, strelac za Nant Tanjug/AP Photo/Jeremias Gonzalez, File
Mustafa Mohamed, strelac za Nant

Veliko iznenađenje napravili su igrači Nanta koji su savladali petoplasirani tim prvenstva Francuske, Nicu. Ovo su velika tri boda za ekipu koja se bori za opstanak. Posle 27 kola Nant sada ima 28 bodova jedan više od petnaestoplasiranog Avra.
Nant je poveo već u 19. minutu preko Matiasa Ablina, koji je posle dobrog centaršuta, glavom sproveo loptu u mrežu, a ona je otišla pored leve stative - 0:1.

Iako se igralo otvoreno sa obe strane do kraja prvog poluvremena nije bilo šansi vrednih pomena, pa su tako gosti otišli na odmor sa golom prednosti.
Petoplasirani tim u prvenstvu Francuske nije imao šta da izgubi, krenuo je na sve ili ništa, šanse su se nizale pred golom Lafonta, međutim bez konkrente završnice.

U 65. minutu, Musa Sisoko nije iskoristio idealnu priliku da donese svom timu ubedljiviju prednost. Sa svega nekoliko metara šutirao je pravo u golmana Bulka.
Kad se šanse ne iskoriste sledi kazna. Posle VAR provere dosuđen je penal za domaći tim. Siguran sa bele tačke u 70. minutu bio je Mofi - 1:1.

Radost Nice nije dugo trajala. Samo šest minuta kasnije glavni sudija ponovo je pokazao na penal, ali sada na drugoj strani. Mendi je nespretno startovao nad jednim igračem Nanta, a siguran realizator najstrože kazne bio je Mustfava Mohamed - 1:2.

Uprkos produžetku od čak osam minuta Nica nije uspela da dođe do izjednačenja.
Zanimljivo da su u gostima slavili i fudbaleri Tuluza protiv Klemona, dok je Monpelje bio bolji od Avra.