"Kneževi" preuzeli drugo mesto: Monako za 16 minuta overio trijumf protiv Meca

30.03.2024 18:55
Fudbaleri Monaka Tanjug/AP Photo/Daniel Cole
Fudbaleri Monaka

Fudbaleri Monaka su savladali Mec 5:2 (3:0) na gostujućem terenu u okviru 27. kola francuske Lige 1. Sve je bilo rešeno nakon svega 16 minuta igre jer su "kneževi" već tada imali prednost od tri gola.

Ni puna četiri minuta nisu prošla, a gosti su imali vođstvo zahvaljujući Takumi Minaminu. Magnes Akliuče je u 10. minutu već povećao na 2:0 u korist izabranika Adija Hitera, a Vanderson je u 16. pogodio za 3:0. Nakon toga su gosti u potpunosti kontrolisali tempo utakmice.

Folarin Balogun je u 76. minutu tresao mrežu Meca. Domaćin je do kraja uspeo da ublaži poraz golovima Ibu Sanea i Pape Dijala, ali je Balogun ponovo postigao pogodak u 87. minutu i tako ugasio svaku nadu navijača Meca da bi u finišu meča mogli da stignu do boda.

Monakon nakon ovog trijumfa zauzima drugo mesto na tabeli Lige 1 sa 49 osvojenih bodova. Mec je sa druge strane ostao na 17. poziciji sa 23.