Monpelje naljutio PSŽ, pa primio šest golova - Mbape postigao het-trik

Autor: Kosta Simetić

17.03.2024 22:41
Fudbaleri PSŽ-a Tanjug/AP Photo/Aurelien Morissard
Fudbaleri PSŽ-a

Fudbaleri Pari sen Žermena pobedili su na gostovanju Monpelje 5:2 (2:2) u okviru 26. kola francuske Lige 1.

Ekipa Luisa Enrikea furiozno je započela ovu utakmicu sa dva pogotka, u 14. minutu strelac je bio Vitinja, a u 22. Kilijan Mbape.

Izgledalo je kao da će PSŽ upisati laku pobedu, ali je Monpelje do poluvremena uspeo da izjednači. Prvo je u 30. minutu strelac bio Arnauld Nordin, a onda je u nadoknadi prvog dela igre Teji Savanije bio precizan iz penala koji je skrivio golman gostiju, Đanluiđi Donaruma.

To je samo naljutilo aktuelne šampione, koji su u drugom poluvremenu u razmaku od tri minuta, golovima Mbapea i Kang In Lija ponovo doneli Parižanima dva gola prednosti, a u 63. minutu Mbape je posle dodavanja Vitinje kompletirao het-trik.

Do kraja utakmice u strelce se upisao i Nuno Mendeš u 89. minutu, te je PSŽ upisao nova tri boda i sada ima 12 bodova prednosti u odnosu na Brest, dok je Monpelje 14. sa 26 bodova, jednim više od Nanta, koji je prvi ispod crte.