Luis Enrike najbolje držao na klupi, pa opet ostao bez pobede: Rems odoleo u Parizu

10.03.2024 14:55
Liga 1, 25. kolo Tanjug/AP Photo/Alvaro Barrientos
Liga 1, 25. kolo

Titula nije ugrožena, ali je kriza evidentna.

Pari sen Žermen ima deset bodova više od drugoplasiranog Bresta i nema sumnje da će na kraju sezone proslaviti 12. titulu šampiona Francuske, čak devetu u poslednjoj deceniji. Ali, činjenica je, ekipa Luisa Enrikea u poslednje vreme ne pruža partije koje od njih očekuje armija navijača "svetaca". Posle remija sa Renom (1:1) i Monakom (0:0) usledio je i duel sa Remsom na "Parku prinčeva"…

I opet je izostala pobeda!

Meč 25. kola Lige 1 završen je bez pobednika 2:2 (2:2), a sva četiri gola viđena su u prvom poluvremenu. Reprezentativac Zimbabvea Maršal Munetsi doveo je goste do prednosti u sedmom minutu. Preokret je usledio u samo dva minuta, jer je domaćin izjednačio u 17. autogolom prekaljenog Marokanca Junisa Abdelhamida, da bi nepunih 120 sekundi kasnije i Gonsalo Ramos zatresao mrežu nekadašnjeg  dvostrukog finaliste Kupa evropskih šampiona i šestostrukog prvaka Francuske.

Ipak, to nije bilo sve u prvom delu. U poslednjem minutu Emanuel Agbadu je poslao magičan pas kroz sredinu terena, čak sa svoje polovine, praktično je spojio sa golom Omara Dakitea, čije se realizacija može okarakterisati i kao rutinsa.

Španac na klupi Pari sen Žermena je u poslednjih 20 minuta na teren redom slao Kola Muanija, Nuna Mendeša, Kilijana Mbapea, Osmana Dembelea… Ali, rezultat se nije menjao.