Liga 1

Marsej ekspresno preokrenuo u Remsu, Aleksis Sančez dva puta u metu

19.03.2023 23:12
Marsej ekspresno preokrenuo u Remsu, Aleksis Sančez dva puta u metu Tanjug/(AP Photo/Daniel Cole)

Olimpik Marsej je sa teškog gostovanja Remsu doneo čitav plen i zadržao drugo mesto na tabeli Lige 1. Za liderom Pari sen Žermenom zaostaje sedam bodova. Nakon vođstva domaćina, napravio je preokret i pobedio rezultatim 2:1, a
dvostruki strelac bio je Aleksis Sančez.

Čileanac je najpre majstorski izveo slobodan udarac i u 16. minutu izjednačio na 1:1. Malo kasnije dobro je reagovao na ubačenu loptu Pau Lopeza u šesnaesterac Remsa i postavio konačnih 2:1.

Tri minuta je trajala radost domaćina zbog vodećeg pogotka koji je postigao najbolji strelac ekipe Folarin Balogun. Asistirao je Maršal Munetsi, a Balogun upisao svoj 17. gol u prvenstvu Francuske i nastavio trku za vodećim Mbapeom (19 pogodaka).

U 58. minutu domaćin je propustio šansu za izjednačenjem. Balogun je idealno centrirao sa leve strane, natrčao je Munetsi i šutirao glavom iz peterca, međtim, stativa je sačuvala prednost gostima.