Treći poraz za Monako kod kuće: Rems nakon trijumfa sanja Ligu šampiona

13.01.2024 18:57
Fudbaleri Remsa, Mohamed Darami i Tedi Teuma Guliver
Fudbaleri Remsa, Mohamed Darami i Tedi Teuma

Ekipa Remsa je na stadionu "Luj II" upisala svoj deveti trijumf u sezoni, a prvi u 2024. godini. Izabranici Vila Stila su savladali Monako 3:1 (1:0) u 18. kolu francuske Lige 1.

"Kneževi" su bolje otvorili meč i statistički dominirali, ali su gosti bili ti koji su prvi stigli do vođstva. Nakon promašenih šansi na obe strane, Tedi Teuma je u 35. minutu šutirao sa 20 metara i odličnim udarcem poslao loptu pod prečku gola Filipa Kuna.

Nije tim Adija Hitera dugo čekao na odgovor. Već na startu drugog poluvremena, Visam Ben Jeder je nakon asistencije Aleksandr Golovina. Ipak, izjednačenje je bilo kratkog daha, jer je Reda Kadra već u 55. minutu doneo novo vođstvo Remsu. Organizovana odbrana gostujuće ekipe nije dozvoljavala previše prilika Monaku do kraja meča. Šta više, klub sa severoistoka Francuske je stigla do još jednog pogotka u 95. minutu preko Azora Matusive.

Rems se nakon ovog trijumfa nalazi na petoj poziciji i ima samo dva boda manje od četvrtoplasiranog Bresta, koji ima i meč manje. Četvrto mesto će biti od izuzetne važnosti u ovoj sezoni jer će voditi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Monako je sa druge strane ostao na trećeoj poziciji sa 33 osvojena boda.