Liga 1

07.10.2023 22:48
Monako "trokorakom" stigao do vodećeg mesta u prvenstvu: Kobnih 10 minuta za Rems Guliver

Fudbaleri Monaka ozbiljno su se "omrsili" u kući Remsa, a tih 1:3 (0:1) uzdigli su ih na prvo mesto tabele, s jednim poenom više od Nice, iako je i ona slavila na svom gostovanju Mecu - 0:1.

"Kneževi" su posao završili u kratkom vremenskom intervalu, golovima na samom kraju prvog poluvremena i u najranijoj fazi drugog dela meča. Domaćin je prvi put vraćen na centar u 42. minutu, a zasluge za to pripadaju Ismailu Jakobsu, pošto je jednu odbijenu loptu poslao u nezaštićenu mrežu.

Folarin Balogun mu se priključio u 46. minutu, kada je vešto prihvatio jedan pas, povukao napad i zabio efektan gol pod prečku. Tačku na rušenje rivala stavio je Ben Jeder, jer je sjajno reagovao glavom na jedan centaršut (49).

Rems je tek tada reagovao, ali već je bilo kasno za hvatanje priključka, a kamoli slamke spasa, pa je iskorišćen penal Tedija Taume (58) samo ublažio gorak ukus u ustima njegovih igrača i navijača.

RANCUSKA 1 – 8. KOLO

Strazbur - Nant 1:2 (0:0)