Liga 1

Lans pobedio Klermon, Loi Openda postigao najbrži het-trik u istoriji Lige 1

12.03.2023 15:05
Lans pobedio Klermon, Loi Openda postigao najbrži het-trik u istoriji Lige 1 Twitter/FC Lens

Kakav matine Loija Opende, pao je rekord Lige 1! Napadač Lansa je eksplodirao u Klermonu i uz het-trik za samo četiri minuta, što je najbrže u istoriji Lige 1, doneo je ubedljivu prednost od 3:0 na poluvremenu, koja je u nastavku lako pretočena u pobedu 4:0 (3:0) u okviru 27. kola Lige 1.

Belgijski reprezentativac je od 11. januara stajao na cifri od devet postignutih golova, bio je i kritikovan zbog neefikasnosti, a onda je zapušio usta kritičarima. Seriju golova započeo je u 31. minutu kada je realizovao pas Fulginija. Tri minuta kasnije je lako udvostručio prednost, da bi domaćin napravio grešku kada je krenuo sa centra, a Belgijanac je golom ispisao istoriju Lige 1.

Konačan rezultat postavio je rezervista Aleksis Klod-Moris u 76. minutu, koji je ušao samo dva minuta pre toga.

Opendin rekord nije ni među 10 najbržih het-trikova koja su ubeležili istoričari fudbala. Sadio Mane je 2015. godine, igrajući za Sautempton tri puta tresao mrežu Aston Vile za dva minuta i 22 sekunde!