Liga 1

(VIDEO) Rezervista Lila šokirao "svece" u nadoknadi: Parižanima samo bod!

17.12.2023 22:42
(VIDEO) Rezervista Lila šokirao "svece" u nadoknadi: Parižanima samo bod! Tanjug/AP Photo/Michel Spingler, File

Fudbaleri Pari sen Žermena bili su na pragu pobede u Lilu. Golom Mbapea imali su ceo plen "u vreći" sve do samog finiša, da bi hladan tuš gostujućim navijačima priredio rezervista Lila Dejvid u dubokoj nadoknadi - 1:1 (0:0).

"Sveci" su se kockali pred svojim golom u samoj završnici, Asensio je pogrešio, lopta je došla do Kamele, a nakon odbitka na pravom mestu našao se rezervista Lila, kome nije bilo teško da glavom pošalje loptu u mrežu iza već savladanog golmana PSŽ-a. Parižani su tako propustili šansu da pobegnu drugoplasiranoj Nici na "+7", koja je ovog vikenda kiksnula u Avru i da nešto u boljem raspoloženju dočekaju početak zimske pauze.

Iako su "sveci" tokom čitavog susreta sa Lilom kontrolisali dešavanja na terenu i konstantno napadali, mrežu domaćina zatresli su tek u drugom poluvremenu i to iz penala. Prethodno su imali jako povoljne šanse preko Dembelea i Vitinje, ali im se sreća tek osmehnula u 66. minutu, kada je Mbape realizovao najstrožiju kaznu.

Prethodno je Diakite nesmotreno reagovao nad Ernandezom u svom kaznenom prostoru, a sudija je bez razmišljanja pokazao na "belu tačku". Mbabe, koji je promašio tri od poslednjih 10 penala, ovaj put bio je nepogrešiv. Golman Lila pogodio je stranu napadača PSŽ-a, ali nije uspeo da sačuva svoju mrežu - 0:1.

Do kraja utakmice Lil je uglavnom imao inicijativu. U 72. minutu je postigao i gol preko Jazičija, ali je pogodak poništen zbog ofsajda. Isti igrač je potom imao još jednu izglednu šansu u 79. minutu, ali je zamalo bio neprecizan. Ipak, sreća ih je pogledala u samom finišu. Parižani su se okrenuli defanzivi, ali su platili danak lošoj odluci u nadoknadi da ne izbace loptu ispred svog kaznenog prostora.

Lil je na kraju kaznio grešku rivala i stigao do boda, a možda i zasluženog sudeći po prikazanoj želji u poslednjih 20 minuta.