Monako, s čovekom manje, odbranio tri boda na strani: Ren ostao praznih ruku

09.12.2023 19:09
Jusuf Fofana, fudbaler Monaka, daje znak saigraču Guliver
Jusuf Fofana, fudbaler Monaka, daje znak saigraču

Fudbaleri Monaka izbili su večeras na drugo mesto tabele Lige, s bodom više od Nice, na čiji se odgovor mora sačekati sutrašnja tura mečeva 15. kola Lige 1. Tako što su pokupili ceo "kajmak" sa terena Rena - 1:2 (0:0), mada su od 75. minuta imali čoveka manje u igri.

Duel je u skoro svim bitnijim parametrima bio prilično ujednačen, "samo" su "kneževi" dali gol više i uprkos polovljenju prednosti i drugom žutom kartonu Vandersona uspeli da obave planirani posao.

Prvi korak ka cilju načinjen je kada je potonji, za malo, tragičar Vanderson pogodio nebranjeni deo mreže u 51. minutu, a drugi je napravio Jusuf Fofana malo pre kraja regularnog dela meča (85).

Obojica, ipak, deo slave duguju Folarinu Balogunu, pošto je američki napadač namestio oba pogotka. Na drugoj strani, Bendžamin Burigud (90) uspeo je samo da zatalasa utakmicu i da, ispostavilo se, lažnu nadu domaćinu u izjednačenje.

Da li bi sve bilo drugačije da je Nemanja Matić, kao zadnji vezni, sekao napade Monaka, nećemo nikada saznati jer je bivši reprezentativac Srbije zbog viška žutih kartona sa tribina posmatrao poraz njegovih klupskih kolega.