Liga 1

Minimalac Marseja u Renu: Kolašinac pogodio za trijumf Olimpika

05.03.2023 22:39
Minimalac Marseja u Renu: Kolašinac pogodio za trijumf Olimpika Tanjug/AP Photo/Jeremias Gonzalez

Fudbaleri Olimpika iz Marseja su u okviru 26. kola francuske Lige 1 slavili na gostovanju Renu minimalnim rezultatom 1:0 (0:0) i na taj način zadržali su prednost od četiri boda u odnosu na trećeplarisani Monako, koji je remizirao sa Troom (2:2).

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, već je najveći utisak ostavila povreda mladog napadača domaćina, Žeremija Dokua. On je u 26. minutu bio primoran da napusti teren, a zamenio ga je Desire Due.

Momenat odluke dogodio se u 57. minutu kada je Sead Kolašinac postigao, ispostaviće se, pobedonosni pogodak za Marsej. Čengiz Under je proigrao levonogog defanzivca koji se sjajno snašao pred golom domaćina i zatresao mrežu za pobedu Olimpika.

U narednom kolu izabranike Igora Tudora očekuje meč sa Strazburom na "Velodromu", dok će Ren gostovati Okseru.