Desilo se i to: Prva pobeda za Lion u sezoni

12.11.2023 18:59
Prva pobeda za Lion u sezoni 2023/24, tek u 11. meču Twitter/Olympique Lyonnais
Prva pobeda za Lion u sezoni 2023/24, tek u 11. meču

Olimpik iz Liona je upisao prvu pobedu u sezoni nakon što su slavili na gostovanju Renu 1:0 (0:0). Izabranici Fabija Grosa su nakon četiri remija i šest poraza konačno zabeležili trijumf.

Gosti su imali brojčanu prednost već od petog minuta jer je sudija pokazao crveni karoton Gueli Dueu zbog neopreznog starta nad Taljafikom.

Lion je to koristo od starta i dominirao tokom čitavog meča. U prvih 45 minuta nisu uspeli da postignu gol, a promašili su čak tri velike šanse. Ipak, jasno je bilo da će Ren teško moći da izdrđi sa 10 igrača do kraja.

Upravo u 67. minutu je irski defanzivac Džejk O'Brajan iskoristio centaršut Saela Kumbedija da matira iskusnog Stiva Mandandu i tako donese prva tri boda "lavovima".

Uprkos trijumfu, tim Fabija Grosa se i dalje nalazi na poslednjem mestu na tabeli sa samo sedam bodova. Ren je ostao na 13. poziciji sa 12.