Monpelje i Nica podelili "plen": Parižani imaju priliku da preuzmu prvo mesto

10.11.2023 23:01
Na utakmici Monpeljea i Nice mirovale mreže Twitter/Ligue 1
Na utakmici Monpeljea i Nice mirovale mreže

Na otvaranju 12. kola Lige 1, Monpelje i Nica su podelili bodove nakon remija 0:0.

Prvo poluvreme na "Stade de la Masonu" je proteklo poprilično mirno i bez većih prilika za obe ekipe. Gosti su imali imperativ pobede kako bi uvećali razliku u odnosu na drugoplasirani Pari Sen Žermen na pet bodova.

Upravo zato su znatno pojačali sa napadima u drugom poluvremenu. Imala je Nica nekoliko prilika da povede, ali nijednu nije iskoristila. Šta više, ekipa Monpeljea je imala šansu da pred kraj meča pokupi sva tri boda ali je Musa Al Tamari zatresao stativu.

Pari Sen Žermen tako ima priliku da pobedom zasedne na prvo mesto Lige 1 jer vodeća Nica sada ima 26 bodova ali i meč više. Monpelje se nalazi na 12. poziciji i ima 12 osvojenih bodova.