Liga 1

26.02.2023 18:57
Terem Mofi briljirao u "Kneževini", Nica deklasirala Monako i nanela mu prvi poraz u Ligi 1 u 2023. godini guliverimage

Kakav spektakl na stadionu "Lui drugi" i kakav nokaut Nice nad "kneževima" u Monaku! Sjajni napadač gostiju iz Nice Terem Mofi briljirao je u Monaku, sa dva gola i asistencijom u prvom poluvremenu odlučio je pobednika i doneo je Nici prvi trijumf (3:0) na ovom stadionu još od 2014. godine! Daroviti 23-godišnji napadač iz Nigerije je ove sezone na 22 meča postigao 14 golova.

Nica je već posle prvog poluvremena vodila 3:0. Mofi je briljirao u "Kneževini", dva puta u 8. i 26. minutu utrčao je u prazan prostor i tresao je mrežu domaćina. Monako je bio potpuno van ritma, nije uspevao da parira gostima koji su u finišu preko Keprena Tirama stigli i do trećeg gola. Ovog puta Mofi je bio asistent, a Tiram je zakucao loptu pored stative nemoćnog golmana Nubela.

Domaćin je pokušavao da smanji prednost gostiju, ali samo zahvaljujući Nubelu na semaforu je dugo stajalo 0:3, posle prilika Tirama i Mofija koji su "terorisali" odbranu Monaka, koji je tako doživeo prvi poraz u Ligi 1 posle serije od devet uzastopnih mečeva sa pozitivnim rezultatom i čak sedam trijumfa. Bio je to i prvi poraz Monaka u Ligi 1 u 2023. godini. Sa druge strane Nica je nastavila niz od osam vezanih mečeva bez poraza i uključuje se u trku za Evropu.