Kakav spektakl na stadionu "Lui drugi" i kakav nokaut Nice nad "kneževima" u Monaku! Sjajni napadač gostiju iz Nice Terem Mofi briljirao je u Monaku, sa dva gola i asistencijom u prvom poluvremenu odlučio je pobednika i doneo je Nici prvi trijumf (3:0) na ovom stadionu još od 2014. godine! Daroviti 23-godišnji napadač iz Nigerije je ove sezone na 22 meča postigao 14 golova.
Nica je već posle prvog poluvremena vodila 3:0. Mofi je briljirao u "Kneževini", dva puta u 8. i 26. minutu utrčao je u prazan prostor i tresao je mrežu domaćina. Monako je bio potpuno van ritma, nije uspevao da parira gostima koji su u finišu preko Keprena Tirama stigli i do trećeg gola. Ovog puta Mofi je bio asistent, a Tiram je zakucao loptu pored stative nemoćnog golmana Nubela.
Domaćin je pokušavao da smanji prednost gostiju, ali samo zahvaljujući Nubelu na semaforu je dugo stajalo 0:3, posle prilika Tirama i Mofija koji su "terorisali" odbranu Monaka, koji je tako doživeo prvi poraz u Ligi 1 posle serije od devet uzastopnih mečeva sa pozitivnim rezultatom i čak sedam trijumfa. Bio je to i prvi poraz Monaka u Ligi 1 u 2023. godini. Sa druge strane Nica je nastavila niz od osam vezanih mečeva bez poraza i uključuje se u trku za Evropu.
Liga 1, 25. kolo
Petak
Lil - Brest 2:1 (0:1)
/Dijakite 60, Ribeiro 80 - Djala a.g. 8/
Subota
Anže - Olimpik Lion 1:3 (0:1)
/Sima 87 - Mendeš 38, Sar 80, Barcola 90/
Monpelje - Lans 1:1 (0:1)
/Mauausa 59 - Fulgini 4/
Nedelja
Lorien - Okser 0:1 (0:0)
/Raveloson 58/
Ažaksio - Troa 2:1 (0:1)
/Belaili 62 pena, El Idrisa 68 - Balde 23/
Klermon - Strazbur 1:1 (0:1)
/Rašani 65 - Dialo 34/
Nant - Ren 0:1 (0:1)
/Doku 20/
Rems - Tuluz 3:0 (2:0)
/Ito 4, Munetsi 7, Abdelhamid 68/
Monako - Nica 0:3 (0:3)
/Mofi 8, 26, Tiram 43/
Olimpik Marsej - PSŽ 20.45 (Arena 2 Premium)
Ostavite komentar