Bunker Sevilje nije izdržao: Barselona iskoristila kiks Reala

Izvor: Arena sport

06.02.2023 00:12
Bunker Sevilje nije izdržao: Barselona iskoristila kiks Reala Tanjug/AP Photo/Joan Monfort

Fudbaleri Barselone savladali su Sevilju 3:0 (0:0) na svom terenu u 20. kolu španskog prvenstva. Gosti iz Andaluzije pružili su žilav otpor u prvom poluvremenu, ali je kvalitet Katalonaca, ipak, presudio u drugom.

Sevilja je na "Kamp Nou" stigla sa relativno dobrim rezultatima (tri pobede i poraz) i sudeći po igri u prvom poluvremenu, htela je da sa njega ode bar sa jednim bodom. Kompletno se orijentisala se na odbranu, i pokušavala da sačuva svoju mrežu, čemu svedoči podatak da je prvi i jedini šut imala u 44. minutu.

Sa druge strane, Barselona je konstantno vršila pritisak i bila dominantiji protivnik, ali je inicijativu uspela da naplati tek u drugom delu igre. Posle propuštenih prilika Roberta Levandovskog, koji je u dva navrata ozbiljno stavio na muke Bonoa, Katalonci su do vođstva na meču stigli u 58. minutu preko Đordija Albe.

Nedugo zatim, posle 12 minuta, Barselona je udvostručila prednost preko talentovanog Gavija, koji je postigao drugi gol u sezoni. Uzbuđenjima još nije bilo kraja, u 79. minutu Katalonci su krunisali odličnu partiju trećim pogotkom, ovog puta u režiji Rafinje, posle čega je meč ušao u mirnije vode.

Levandovski i družina imali su još nekoliko polu-prilika, ali nedovoljno dobrih da bi se po četvrti put matirao Bono. Barselona je na kraju upisala tri važna boda i dodatno se učvrstila na vrhu tabele sa 53 boda, posle kiksa Real Madrida, koji je poražen od Majorke 1:0.