pre 19 minuta 15: 05
(VIDEO) Oglasio se Ostoja Mijailović iz Melbruna: Ovo nije samo košarka, već kulturno nasleđe bratskih zemalja Srbije i Grčke
Prvi čovek crno-belih pun emocija posle meča između Partizana i Panatinaikosa.
Fudbaleri Rajo Valjekana nisu iskoristili prednost domaćeg terena, u 22. kolu La Lige odigrali su nerešeno sa Seviljom 1:1 (0:1) ali su i dalje najprijatnije iznenađenje ove sezone, u trci za mesto koje vodi u Evropu.
Liga šampiona i četvrtopalsirani Atletiko Madrid beže im četiri boda, Sevilja je dobrim rezultatima u psolednje vreme nastavila prodor ka sigurnoj zoni nakon što je je do skora bila u donjem delu tabele.
Tim iz Andalizije odlično je otvorio meč u predgrađu Madrida. U 29. minutu lopta se odbila izvan kaznenog prostora, prihvatio je Suso, snažnim udarcem matirao Stoleta Dimitrievskog i dooneo gostima vođstvo.
Konačnih 1:1 postavio je Florijan Lejun u 66. minutu. Korner je izveo Isi Palazon, a njegov centaršut dočekao u petercu štoper domaćih i udarcem glavom izjednačio na 1:1.
La Liga, 22. kolo
Petak
Đirona - Almerija 6:2 (4:0)
/Kasteljanos 8, Cigankov 34, Rikelme 35, Ernandez 43, Martin 77, Stuani 79 - Ramazani 66, Ture 81/ /
Subota
Sosijedad - Selta 1:1 (1:0)
/Ojarzabal 5 - Le Norman 90+3/
Betis - Valjadolid 2:1 (2:1)
/Huanmi 2, Kanales 45+4p - Larin 30/
Majorka - Viljareal 4:2 (2:1)
/Kadevere 20, Rodrigez 45, 56, Murići 63 - Morales 43, Čukueze 50/
Osasuna - Real Madrid 0:2 (0:0)
/Valverde 78, Asensio 90+2/
Nedelja
Elče - Espanjol 14.00 (TV Arena Premium 3)
Rajo Valjekano - Sevilja 1:1 (0:1)
/Lejun 66 - Suso 29/
Atletiko Madrid - Atletik Bilbao 1:0 (0:0)
/Grizman 74/
Barselona - Kadiz 21.00 (TV Arena Premium 1)
Ponedeljak
Hetafe - Valensija 21.00 (TV Arena Premium 1)
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
25.08.2025 21: 28
Atletik Bilbao nastavlja sa uspešnim startom nove sezone La Lige.
17.08.2025 21: 40
Baskijci slavili sa 3:2, a ponovo je najbolji akter bio Niko Vilijams, strelac jednog gola, i asistent kod dva pogotka.
18.05.2025 20: 58
Biće uzbudljivo u poslednjem kolu španskog prvenstva!
13.05.2025 08: 20
Tradicija je na strani Sevilje, jer Las Palmas nije pobedio ni u jednom od poslednjih osam međusobnih susreta, pri čemu je ekipa iz Andaluzije pobedila u sedam.
pre 48 minuta 14: 36
Trener Reala jasno poručio igračima šta ih čeka ako se nastavi sa lošim trendom.
pre 1 sat 14: 06
Po rečima novinara "gazzete delo sport", srpski napadač igra najbolji fudbal od kako je došao u Juventus, a paradoks je da napušta klub iz Torina.
pre 2 sata 13: 16
Argentinac i klub blizu dogovora oko saradnje na terenu i van njega, ističe ESPN.
pre 2 sata 13: 04
Kapiten "redsa" treći put u poslednjih 19 meseci golovima u finišu doneo važne pobede.
Ostavite komentar