pre 7 sati 23: 00
Zapelo: Makabi sada ne želi bivšeg igrača Zvezde
Klub iz Tel Aviva ima sumnju u zdravstveno stanje Rivere.
Credit: Javier SORIANO / AFP / Profimedia
Ne može se fudbal igrati doveka, ali kada ste umetnik na travnatoj podlozi, umeće sa loptom ostaje dok noge ne otkažu od starosti. Gledali smo svi snimke Dijega Maradone sa loptom deceniju i kusur nakon karijere, pa onda i Ronaldinja, koji ume da očara iako očito više nema građu sportiste, videli smo i Sinišu Mihajlovića kako kao trener šutira bolje od svojih igrača, a nesumnjivo je da ćemo jednog dana gledati i omatorelog Antoana Grizmana i govoriti: "Kakav je to fudbalski znalac". Nije ekspresivan, nije atraktivan, ali miluje loptu kao malo ko. Danas je upravo jedan od njegovih nežnih dodira doneo pobedu Atletiku iz Madrida na domaćem terenu protiv Valensije u okviru 16. kola La Lige rezultatom 2:1 (1:0).
Već smo pisali kako "jorgandžije" nisu krojene za velike uspehe ove sezone. Biće ovo jedna od onih godina u kojima se Atletiko mota pri vrhu, u kojoj se u Ligi šampiona dogura do pristojnog četvrtfinala, ali teško da je tim Dijega Simeonea spreman da napadne bilo koji trofej, osim možda onog u Kupu kralja. To je pokazao i meč sa posrnulim "slepim miševima" koji i ove sezone ni ne liče na nekadašnje, koji su igrali elitna kontinentalna takmičenja, rušeći pred sobom i madridske velikane, i Barselonu.
Valensija je ozbiljno namučila "jorgandžije", najbolje domaćine Primere, koji ni posle ovog meča ne znaju za poraz u prvenstvu. Mogla je do pobede, mogla i do boda, ali je na kraju ostala bez ičega. A šansi je bilo. Otpočelo je bolje po favorita, koji je u 17. minutu došao do prednosti posle kornerea. Loptu je zahvatio Mateo Ruđeri, odbranio je Đulen Agirezabala, a odbitak je pokupio Koke. Videli smo i jedan od onih simpatičnih trenutaka, kada saigrač proslavi gol pre nego što lopta uđe u mrežu, a autor je bio Pablo Barioš, koji je dovoljno verovao svom kapitenu da podigne ruke uvis i pre šuta.
Međutim, već negde posle ovog gola je zakazala igra Atletika. Valensija je mogla do izjednačenja i u prvom delu, ali je VAR usled ofsajda poništio gol Pepeluu u 37. minutu. Ipak, u 63. nije bilo razloga da se tehnologija meša, pošto je Lukas Beltran sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora savladao stamenog Jana Oblaka.
Tek kada je zagorelo ispod stopala, proigrali su Čolovi izabranici, a uvođenjem Antoana Grizmana samo pet minuta pre izjednačenja, Simeone je dobio ono što je tražio. Magiju. Deo hvale ide za vanrednu loptu Marka Pubila, koji je uposlio popularnog Grizija u šesnaestercu dugom loptom poslatom gotovo sa polovine terena. A Francuz je uradio ono što najbolje zna. Vrhom kopačke je pomilovao "fudbal", smirio ga i onda mu ponovo dao silinu udarcem, dovoljnu da se mreža zatrese.
Već je očito da se Antoan nalazi na kraju svog fudbalskog putovanja. Ove sezone, primarno drži ulogu džokera u ekipi, ali ulasci sa klupe mu izgleda gode, pošto trenutno ima pet golova i jednu asistenciju u Primeri. Karijera mu se kruni, ali već je očito da ćemo Grizmana, kao i mnogo veće igrače, gledati kako sa 50-60 godina čine sa loptom što mnogi nisu umeli ni u najboljim danima.
A što se tiče utakmice, završila se u Atletikovom maniru. Čolo se zatvorio, Valensija napala, propustila dobru priliku u drugom minutu nadoknade posle kornera, što je ozvaničilo njen poraz i ostanak na 16. mestu sa 15 bodova. Što se Atletika tiče, "jorgandžije" ssu četvrte sa 27 poena.
Sve mečeve La Lige možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.
PETAK
Real Sosijedad - Đirona 1:2 (1:0)
/Gedeš 35 - Cigankov 76, 84/
SUBOTA
Atletiko M. - Valensija 2:1 (1:0)
/Koke 17, Grizman 74 - Beltran 63/
Majorka - Elče 16.15 (AS1)
Barselona - Osasuna 18.30 (A2P)
Hetafe - Espanjol 21.00 (A3P)
NEDELJA
Sevilja - Ovijedo 14.00 (A4P)
Selta - Bilbao 16.15 (A4P)
Levante - Viljareal 18.30 (AS7)
Alaves - Real M. 21.00 (A2P)
Da li je lešnik dobra alternativa tradicionalnom ulaganju i štednji? Otkriva nam bivši srpski košarkaš Milan Mačvan, u emisiji Spotlight na Bloomberg Adria TV.
Danas se završava tronedeljna Trka kroz Francusku.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
25.07.2026 20: 48
Životna priča vredna filmskog platna.
21.07.2026 10: 48
Prema pisanju britanskih medija, trener Arsenala Mikel Arteta želi da tokom letnjeg prelaznog roka dodatno ojača ofanzivnu liniju i poveća konkurenciju u timu pred novu sezonu.
16.07.2026 13: 47
Najviše igrača ima Atletiko Madrid, sledi Barselona sa osam igrača, prvak Lige šampiona PSŽ, kao i Real imaju samo jednog.
01.07.2026 15: 27
Predsednik Atletiko Madrida, Enrike Serezo, jasno je poručio da klub nema nameru da se odrekne argentinskog napadača Hulijana Alvareza, uprkos brojnim spekulacijama koje su se poslednjih nedelja pojavile u evropskim medijima.
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 1d
pre 7 sati 22: 55
Bivši šampion Evrope i sveta ima ozbiljan skor sa ekipama iz jednog dela Starog kontinenta.
pre 8 sati 22: 21
Srpski fudbalski reprezentativac ima još godinu dana ugovora sa klubom iz Londona.
pre 8 sati 22: 02
Čelsi je započeo pregovore sa Brajtonom oko transfera iskusnog napadača Denija Velbeka, prenose britanski mediji. Tridesetpetogodišnji napadač nalazi se na listi želja londonskog kluba, koji ovog leta želi da u svlačionicu dovede više iskustva i liderskih kvaliteta.
pre 9 sati 21: 07
Zvanično najlepši pogodak 23. Svetskog prvenstva u fudbalu postignut je tokom šesnaestine finala turnira u tri države.
Ostavite komentar