18.03.2023 23:05
Atletiko Madrid nastavio uspešnu seriju, Grizman ponovo strelac protiv Valensije Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

Fudbaleri Atletiko Madrida nastavili su seriju uspešnih rezultata. Zabeležili su trijumf protiv Valensije rezultatom 3:0 (1:0) u 26. kolu La Lige, bila je to sedma pobeda "jorgandžija" uz tri remija, na poslednjih dest mečeva u prvenstvu Španije.

Antoan Grizman je uvek inspirisan kada se preko puta nađe tim sa Mestalje. Francuz je  tokom karijere postigao 11 golova u duelima sa Valensijom, a u 15. minutu nastavio je tradiciju.

Markos Ljorente odlično je asitirao, a Grizman primio loptu, prošao pored čuvara, izašao pred golmana Mamardašvilija i matiraom ga - 1:0.

U 30. minutu Duro je lepu akciju gostiju krunisao izjednačenjem, međutim, zbog prekršaja Dimitri Fulkjea nad Depajom ispred kazenog prostora Valensije, pogodak je ponišetn nakan VAR provere.

Na početku drugog dela, domaćin je zapretio šutem Ljorentea koji je golman odbranio. Usledio je novi atak Madiđana, Janik Karasko je odigrao dupli pas sa De Polom i povisio na 2:0.

Trener Atletika Dijego Simeone šansu je sa klupe dao Alvaru Morati i Tomasu Lemaru. Tri minuta kasnije tandem je uspešnio kombinovao. Lemar je presekao napad rivala, a potom iskoristio centaršut Morate za konačnih 3:0.