Đirona stigla 0:2 i odnela evropski bod iz San Sebastijana

13.05.2023 16:03
Đirona stigla 0:2 i odnela evropski bod iz San Sebastijana Tanjug/(AP Photo/Joan Monfort)

Đirona je uspela da se vrati posle 0:2 u 24. minutu, stigla je da izjednači i da iz San Sebastijana odnese evropski vredan bod 2:2 (2:2). Real Sosijedad je odlično igrao u uvodu, ali u nastavku meča nije uspeo da stigne do tri boda u 34. kolu Primere La Lige, pa je dao šansu Viljarealu da mu se približi na tabeli.

Sjajno je bilo prvo poluvreme, a Mikel Ojarzabal je digao "Anoetu" na noge kada je u 5. minutu realizovao penal koji je skrivio Rodrigo Rikelme. Kada je David Silva 20 minuta kasnije u gol pretvorio dobar centaršut Kuba, navijači domaćina verovali su da njihov tim ide ka pobedi i osetili su miris Lige šampiona.

Mešutim, Đirona pravi hit ove sezone. Jan Kouto je sjajno završio solo akciju udarcem u same rašlje, da bi se Rodrigo Rikelme iskupio za penal odličnim centaršutem koji je u 2:2 pretvorio iskusni golgeter Kristijan Stuani u nadoknadi prvog dela.

Krenuli su domaćini sve iz početka u drugom delu, imali su nekoliko prilika, golman Gazaniga je odbranio zicer Davidu Silvi, a u 85. minutu je imao i sreće jer je Karlos Fernandez pogodo prečku.