Đirona hita ka Evropi, a Espanjol tone ka Segundi

04.05.2023 21:27
Đirona hita ka Evropi, a Espanjol tone ka Segundi Tanjug/AP Photo/Joan Monfort

Đirona je hit Primere La Lige, pobedom nad Majorkom 2:1 (1:0) stigli su na dva boda od zone Lige konferencija. Golman "orlova" Predrag Rajković i igrači Majorke su pokušavli sve da ih zaustave, imali su 1:1 u 80. minutu, ali Tati Kasteljanos je u 84. postigao pobednosni gol, to je bio njegov 12. u sezoni, a šesti u poslednja četiri susreta!

Đirona hita ka Evropi, a Espanjol tone ka Segundi jer su poraženi od Sevilje 3:2. Sevilja je dobro otvorila meč, dominirala je u prvih 20 minuta i povela preko Brajana Hila u 22. minutu. Međutim, autogol nespretnog štopera Karima Rekika, kada je u 29. minutu u želji da preseče loptu matirao Marjka Dmitrovića uneo je nemir u redove domaćina što je kaznio Havi Puado u 43. minutu. Poslao je jak udarac van 16 metara i Dmitrović je samo mogao da ulepša pogodak.

Nemanja Gudelj i ostali igrači Sevilje napadali su kao osice u nastavku, preko Okamposa su izjednačili sa bele tačke, da  bi Pape Gej u 88. minutu iskoristio odličan centrašut Akunje i sa nekoliko metara ubacio loptu u mrežu. Sevilja je tako ne samo obezbedila opstanak, već u poslednjih pet kola ima šanse da se umeša i u borbu za Evropu. Uz to su u polufinalu Lige Evrope, novi trener Mendilibar je preporodio grupu odličnih igrača.