Samuel Lino zaustavio Viljareal i dao nadu Valensiji da može do opstanka

03.05.2023 23:50
Samuel Lino zaustavio Viljareal i dao nadu Valensiji da može do opstanka Guliver

Valensija je uspela da zaustavi Viljareal na "Mestalji", remijem 1:1 (0:0) u 33. kolu Primere La Lige uvećali su sebi šansu za opstanak, a rivala su izbacili iz trke sa Sosiejdadom za četvrto mesto i Ligu šampiona.

Meč je bio tvrd, a rešen je u drugom delu. U prvom delu sem stative Džeksona nije bilo većih prilika. U nastavku je raspucani Nikolas Džekson u 62. minutu doneo prdnost Viljarealu kada je snažnim udarcem loptu poslao u same rašlje.

​Nije se predavao domaćin, Kavani je bio ljut što mu je poništen gol, ali se radovao pet minuta asnije kada je Samuel Lino poslao odbitak u mrežu za konačnih 1:1. Navijači Valensije videli su još jednu loptu u mreži Viljareala, ali je Alberto Mari bio u ofsajd poziciji.
Atletiko Madrid je na krilima Antoana Grizmana deklasirao Kadiz 5:1, dok je Hetafe pogotkom Unala sa penala ostvario značajnu pobednu nad Seltom u borbi za opstanak.