Atletiko gubio, pa oduvao Majorku, Grizman saigračima pakovao golove

26.04.2023 21:36
Atletiko gubio, pa oduvao Majorku, Grizman saigračima pakovao golove Guliver images/AP Photo/Manu Fernandez, File

Fudbaleri Atletiko Madrida nadigrali su Majorku 3:1 (1:1) u 41. kolu špnaske La lige.

Imali su izabranici Čola Simonea inicijativu tokomcečog meča, ali je Majorka prva uspela da dođe do gola, i to u 20. minutu preko srpskog fudbalera, Matije Nastasića.

Ipak, to jebilo sve što smo videli u gostiju večeras. Atletiko je zagospodario terenom i u nadoknadi prvog poluvremena Antoan Grizman je uposlio Rodriga de Pola koji je poravnao rezultat.

Domaćini su u drugi deo igre ušli rešeni da pobede, a već u 47. minutu su došli do preokreta i to preko Alvara Morate koga je pronašao Nahuel Molina.

Utakmicu je rešio Janik Karasko, a njemu je gol namestio Grizman za svoju drugu asistenciju na meču.

U drugom duelu koji je počeo u istom terminu, Almerija je u gostima savladala Hetafe sa 2:1 (1:0).