Saul ušao u 84. minutu, a u 87. pogodio za pobedu Atletika nad Viljarealom

01.04.2024 23:00
Saul, igrač Atletiko Madrida Guliver/Photo by Manu Reino/DeFodi Images) .
Saul, igrač Atletiko Madrida

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su u poslednjem meču 30. kola španske La Lige Viljareal 2:1 (1:0).

Apsolutni heroj Čola Simeonea je Saul, koji je u igru ušao u 84. minutu, a 180 sekundi kasnije postigao je gol za pobedu.

Posle dobre kombinacije, Cezar Aspilikueta je uposlio Saula, a ovaj sa ivice šesnaesterca nije oklevao i po zemlji je poslao loptu u mrežu Viljareala.

Pobedničkom golu Saula prethodio je vodeći pogodak Aksela Vitsela, koji je posle kornera bio najbolji skoku, a u 50. minutu Aleksander Serlot je snažni udarcem levom nogom sa 16 metara doneo izjednačenje svom timu, ali je ipak Saul na kraju pogodio za tri boda Madriđana.

Atletiko je sada četvrti na tabeli sa sedam bodova zaostatka u odnosu na trećeplasiranu Đironu, dok je Viljareal deseti sa 38 bodova.