
pre 6 minuta 15: 39
Srpski sudija Srđan Jovanović glavni arbitar meča između fudbalera Bugarske i Španije
Srđan Jovanović predvodi kompletnu srpsku sudijsku šestorku u meču kvalifikacione Grupe E za SP.
Bez puno uzbuđenja u dva meča španske La Lige, jedna od njih bila je preko potrebna pobeda Đirone na gostovanju Hetafeu minimalnim rezultatom. Sa druge strane, Atletik Bilbao je golom u sudijskoj nadoknadi uspeo da se spasi poraza od Valjadolida.
Bez puno akcije na stadionu "Koliseum" u Hetafeu, upućena su samo dva šuta u okvir gola za 90 minuta, oba od strane Đirone. Iako su domaći možda imali više prilika, nijedna nije bila opasna kao novajlija u Ligi šampiona.
Gosti su rešili stvari u svoju korist tri minuta pred kraj prvog poluvremena, Brajan Gil je iz okreta uputio centaršut ka golu Hetafea. Jangel Herera se najbolje snašao u kaznenom prostoru protivnika, sjajnim skokom zahvatio je loptu glavom i plasirao je u mrežu domaćih.
Taj pogodak je odlučio pitanje pobednika i doneo preko potrebna tri boda Đironi koja se iskupila za težak poraz od PSV-a u Ligi šampiona.
Valjadolid je bio na pragu istorijske pobede kada su dočekali Atletik Bilbao. Poveli su u 79. minutu golom Raula Mora, ali su poklekli u zadnjim momentima meča. Gorka Guruzeta bio je junak Bilbaa, kada je u 90+4. minutu postigao izjednačujući pogodak nakon kornera.
Mogli su da se uzdignu iz zone ispadanja velikom pobedom, ali se sada Valjadolid vraća na pretposlednje mesto tabele, dok Atletik ostaje na šestom mestu. Đirona se trijumfom popela na devetu poziciju La Lige a Hetafe drugim uzastopnim porazom biva na ivici zone ispadanja.
La Liga, 13. kolo
PETAK
Rajo Valjekano - Las Palmas 1:3 (0:1)
/Silva 6, Enrandez 62, Fuster 66 -Mekena 90+/
SUBOTA
Real Madrid - Osasuna 4:0 (2:0)
/Vinisijus Žunior 34, 61, 69, Belingem 42/
Viljareal - Alaves odloženo
Espanjol - Valensija odloženo
Leganes - Sevilja 1:0 (0:0)
/De la Fuente 82. pen/
NEDELJA
Betis - Selta Vigo 2:2 (1:1)
/Roke 40, Bartra 90+5 - Rodrigez 13, Duvikas 83/
Majorka - Atletiko Madrid 0:1 (0:0)
/Alvarez 61/
Hetafe - Đirona 0:1 (0:1)
/Herera 42/
Valjadolid - Bilbao 1:1 (0:0)
/Moro 79 - Guruzeta 90+4/
Sosijedad - Barselona 21.00 (A3P)
Prelazni rok leta 2025 ostaće zapamćen kao najskuplji u istoriji. Ukupna potrošnja klubova na globalnom nivou premašila je 8,8 milijardi evra, čime je srušen raniji rekord, a Engleska Premier liga sama je prešla granicu od 2,6 milijardi evra.
Bundesliga je postala prva velika evropska fudbalska liga, koja je deo prava za prenose uživo dodelila kreatorima sadržaja
EuroBasket 2025 koji se igra u Letoniji, Kipru, Finskoj i Poljskoj, umesto klasičnog pitanja favorita, stavlja u prvi plan svoj zvezdani potencijal i finansijsku snagu zvezda na terenu.
Crvena zvezda neće igrati grupnu fazu Lige prvaka 2025/26
Lacoste je lansirao ekskluzivnu kolekciju, gde je prepoznatljivi amblem krokodila zamenio jarcem u čast tenisera Novaka Đokovića
04.03.2023 16: 25
Napadački tandem je postigao 16 od 23 gola Hetafea ove sezone u La Ligi.
pre 18 sati 21: 29
Emerik Laport se nakon osam godina provedenih u Mančester sitiju i Al Nasru vraća u klub u kom je stasao kao profesionalni fudbaler.
29.08.2025 23: 29
Okončani su današnji mečevi španskog šampionata...
25.08.2025 23: 38
Start sezone kom se Sevilja nikako nije nadala.
pre 7 minuta 15: 39
Srđan Jovanović predvodi kompletnu srpsku sudijsku šestorku u meču kvalifikacione Grupe E za SP.
pre 31 minut 15: 15
Nekada vrhunski srpski fudbaler delio je svlačionicu i teren sa čuvenim Francuzem, da bi posle mnogo godina prepričao jednu poznatu situaciju u kampu "stare dame".
pre 1 sat 14: 02
Crvena zvezda slavi rođendan "Marakane".
pre 3 sata 12: 40
Štoper Crvene zvezde i srpske fudbalske selekcije oprezan uoči gostovanja u Rigi, na početku septembarskog dela kvalifikacija za Mundijal 2026.
Ostavite komentar