Naćo i Asensio naplatili sve promašaje Reala i slomili otpor Kadiza

15.04.2023 22:53
Naćo i Asensio naplatili sve promašaje Reala i slomili otpor Kadiza Tanjug/AP Photo/Jose Breton

Real Madrid je igrao simultanku u Kadizu i posle silnih promašaja ipak za četiri minuta slomio otpor domaćina i slavio 2:0 (0:0) u meču 29. kola Primere La Lige.

"Kralj" se ispromašivao u Kadizu, a i golman David Hil imao je veliko veče jer je branio i one lopte koje su svi videli u mreži. Nisu imali ni sreće igrači Reala jer je Benzema "polomio" prečku u 35. minutu, pa zatim i stativu u 64. minutu.

Hil je branio udarce Valverdea, Rodriga, Sebaljosa, Asensija, a stativa je spasila Kurtou posle udarca Espina na početku utakmice.

Odolevao je Hil sve do 72. minuta a onda je defanzivac Naćo, prvim golom ove sezone sa 19 metara pogodio sam ugao i prelomio rezultat. Samo četiri minuta kasnije Marko Asensijo je na pas Valverdea stavio tačku na trijumf u kome je Real šutirao čak 31 put ka golu Kadiza i to 10 puta u okvir gola. Hilu ni osam odbrana nije doneo radost.