Triler u Sevilji, Selta nadoknadila dva gola minusa i osvojila bod

07.04.2023 23:10
Triler u Sevilji, Selta nadoknadila dva gola minusa i osvojila bod Guliver/AP Photo/Lalo R. Villar

Fudbaleri Sevilje već su uračunali tri boda na svom kontu u duelu protiv Selte, do 89. minuta vodili su 2:0, a ona je usledio šok na "Sančez Pishuanu" i za nekoliko minuta rival je stigao do boda.

Konačnih 2:2 postavio je Gonsalo Pasijensija udarcem glavom na centaršut Uga Malja čime je ekipa iz Viga i na sedmoj utakmici za redom u La Ligi ostala neporažena.

Koji minut ranije u strelce se upisao Migel Rodrigez, smanjio je na 2:1 i nagovestio uzbudljiv finiš.

Trener gostiju Karlos Karvaljal napravio je odličan potez, sa klupe je uveo upravo Rodigeza i Pasijensiju, a oni doneli preokret.

Sevilja je povela efektnim pogotkom En Nesirija, udarcem glavom na prvoj stativi matirao je odbranu gostiju. Kada je u 81. minutu Marko Akunja postigao evrogol i toposvkim šutem sa 30 metara zakucao loptu u mrežu svi su pomislili da je gotovo, međutim, Selta se vratila u igru i iščupala bod.