Viljareal u finišu slomio otpor Sosijedada i umešao se u trku za Ligu šampiona

02.04.2023 21:10
Viljareal u finišu slomio otpor Sosijedada i umešao se u trku za Ligu šampiona Guliver/Photo by Maria Jose Segovia/DeFodi Images

Fudbaleri Real Sosijedada na oslednjih pet mečeva upisali su samo jednu pobedu, uz dva nerešena ishoda i dva poraza, a  na teškom gostovanju Viljarealu remi bi smatrali uspehom.

Bližili su se osvajanju boda da bi u finišu ipak poklekli pred naletima domaćina. "Žuta podmornica" slomila je otpor Baskijaca i slavila rezultatom 2:0 (0:0).

Sve je bilo gotovo za pet minuta, u 77. minutu Dani Pareho je iz penala doneo vođstvo domaćinu, a malo aksnije Nikolas Džekson postavio konačnih 2:0.

Vilajreal je na poslldnjih pet mečeva u šampionatu Španije zabeležio četiri pobede i remi, napravio prodor na tabeli. Tim iz Sosijedada zadržao je četvrtu poziciju koja vodi u Ligu šampiona, ali sada ima tri boda prednosti u odnosu na Betis i četiri više od Viljareala.

Pino je u 20. minutu pogodio stativu gostiju, a Takefusa Kubo u 53. minutu uzdrmao prečku domaćina, na kraju, Martin Zubimendi je skrivio penal, a Pareho pogodio za 1:0.  Pet minuta kasnije asistenciju Jeremi Pina iskoristio je Nikolas Džekson za 2:0.