02.04.2023 18:13
Benzema upisao het-trik za samo sedam minuta u ubedljivom trijumfu protiv Valjadolida Tanjug/AP Photo/Pablo Garcia

Fudbaleri Real Madrida deklasirali su Valjadolid 6:0 (4:0) u 27. kolu Primera La lige, a zvezda dana bio je francuski napadač, Karim Benzema koji je za sedam minuta upisao het -trik.

Nakon što je Rodrigo sredinom prvog dela načeo mežu gostiju, na scenu je stupio golegeter "kraljevskog kluba". Vinisijus Žunior je spakovao dve šanse u 29. i 32. minutu, a Benzema pogodio najpre glavom za 2:0, a potom nogom za 3:0.

U 36. minutu Rodrigo je prošao po desnoj strani i centrirao, a Francuz sjajno reagovao u petercu i povisio na 4:0.

U istoriji La Lige bilo je i bržih het-trikova, tako je napadač Atletiko Madrida Kevin Gameiro 2017. godine  u pobedi nad Sporting Hihonom rezultatom 4:1 tri gola postigao za četiri minuta i 51 sekundu.

Manje od pet minuta je trebalo i  David Vilji da u pobedi Valensije nad Atletikom iz Bilbaa od 3:0 2006. godine tri puta bude precizan (4 minuta, 47 sekundi), kao i Bebetu kada je 1995. godine La Korunja pregazila Albasete rezultatom 5:0.

Nakon dominacije najboljeg fudbalera na planeti bilo je jasno da će Real rutinski doći do pobede, ali su izabranici Karla Anćelotija i u drugom poluvremenu postigli dva gola.

Prvo je Marko Asensio zatresao mrežu rivala u 73. minutu posle nove asistencije Rodriga, a potom je u 91. minutu velikih 6:0 postavio Lukas Vaskez nakon sjajnog dodavanja Edena Azara.