Stravičan sudar u Hetafeu: David Sorija prebačen u bolnicu, Majorka pobedila na oproštaju Agirea

26.05.2024 15:58
Hetafe - Majorka Screenshot
Hetafe - Majorka

Mirno se bližio kraj utakmice koju su u poslednjem kolu sezone na izmaku španske Primere igrali Hetafe i Majorka. Domaćin je imao prednost od 1:0, kada se u 73. minutu dogodio stravičan sudar.

Naime, u prodoru je bio Kajl Larin, dok je golman Hetafea David Sorija krenuo da osujeti napad i zaustavi Kanađanina. Ali, nesmotrenost Nabila Aberdina dovela je do teške povrede i višeminutnog prekida. Marokanac je odgurnuo Larina koji je pravo naleteo na Soriju.

Obojica igrača su ostala da leže na travi, a odmah je bilo jasno da je teže prošao Sorija. Na teren su ušla i kola Hitne pomoći i posle desetak minuta prekida konačno je odvezen u bolnicu. Sa stadiona Hetafea ispraćen je gromoglasnim aplauzom.

Utakmica je nastavljena, a Majorka je uspela da stigne do preokreta u poslednjih nekoliko minuta. Prvo je preko Vedata Murićija izjednačila, a zatim i povela kada je strelac bio Pablo Mafeo. Igrači sa Baleara su prvu ovosezonsku pobedu u gostima posvetili svom treneru Havijeru Agireu, jer je Meksikanac poslednji put u ovom mandatu vodio tim.

Na ovoj utakmici od dresa Hetafea oprostio se Nemanja Maksimović. Nemanja Radonjić bio je starter za Majorku, a u 57. minutu zamenio ga je upravo Kanađanin Larin.