Darder u "minut do 12" sačuvao Majorku: Igraće se Primera i sledeće sezone na Balearima

19.05.2024 21:15
Španska Primera, 37. kolo Tanjug/AP Photo/Alberto Saiz
Španska Primera, 37. kolo

Odigrano je pretposlednje kolo španske Primere za sezonu 2023/2024. Kada se naredne subote bude i zvanično spuštala zavesa na La Ligu, samim tim i na prenose ovog takmičenja na kanalima TV Arena sport, manje više takmičarski imperativ klubovi neće imati.

Dosta toga je rešeno pred poslednja dva kola, ali ne i konačno pitanje ko se sve seli u niži rang. Uz Almeriju i Granadu, koji su ranije izgubili šanse za opstanak, na putu za Segundu našao se i Kadiz.

Posle remija u pretposlednjem kolu protiv Las Palmasa (0:0) i Majorkinog velikog boda na Balearima Protiv Almerije (2:2), otklonjena je i poslednja dilema. Junak Majorke je Serhi Darder, čijim je golom u 83. minutu ekipa obezbedila opstanak.

Viljareal i Real Madrid su odigrali spektakularni meč sa osam golova i bez pobednika, uz važnu napomenu da je "kraljevski klub" na poluvremenu vodio 4:1, kao da je i sjajni Norvežanin u domaćem timu, Aleksander Serlot, postigao četiri gola. Atletik Bilbao je pobedio Sevilju 2:0, dok je Atletiko Madrid doživeo vrlo neprijatan poraz od Osasune kod kuće 1:4. Đirona je bila bolja na svom terenu od Valensije, a Barselona je rutinirala Rajo Valjekano 3:0.