Betis prekinuo niz poraza: Miranda i Fekir srušili Seltu na "Benito Viljamarinu"

12.04.2024 22:58
Trener Betisa, Manuel Pelegrini Guliver/Bagu Blanco
Trener Betisa, Manuel Pelegrini

Fudbaleri Betisa su savladali Seltu 2:1 (0:0) na otvaranju 31. kola La Lige. Ekipa iz Andaluzije je tako prekinula niz od četiri uzastopna poraza u španskom prvenstvu.

U prvih 45 minuta nije bilo previše konkretnih prilika. Gosti iz Galicije su imali bili nešto opasiniji u odnosu na izabranike Manuela Pelegrinija, a na pauzu za poluvreme se ipak otišlo bez pogodaka.

Međutim, već na startu drugo dela igre je domaćin stigao do prednosti preko Huana Mirande koji je iskoristio asistenciju Hektora Beljerina. Betis je do kraja utakmice imao nekoliko prilika da stavi tačku na utakmicu i delovalo je da su to učinili u 83. minutu golom Nabila Fekira. Gosti su se vratili u utakmicu pogotkom Jorgena Strand Larsena 91. minutu, ali nije bilo vremena da za još jedan gol i eventualno izjendačenje.

Betis se nakon ovog trijumfa nalazi na sedmoj poziciji sa 45 bodova, dok je Selta ostala na 17. mestu sa 28.