Namučila se Barselona i sa igračem više: Rafinja probio odbranu Las Palmasa

30.03.2024 23:00
Fudbaleri Barselone Tanjug/AP Photo/Joan Monfort
Fudbaleri Barselone

Fudbleri Barselona su savladali Las Palmas 1:0 (0:0) u 30. kolu španske La Lige. Ovo je ujedno bila i 11. uzastopna utakmica bez poraza za klub iz Katalonije.

Izabranici Ćavija Ernadneza su dominirali tokom prvih 45 minuta, ali lopta nikako nije htela u gol protivnika. Navijači su se ponadali da će stvari biti znatno lakše nakon 24. minuta kada je Alvaro Valjes dobio direktan crveni karton jer je napravio faul kao poslednji igrač odbrane. Ipak, na pauzu za poluvreme se otišlo bez pogodaka.

Mučili su se Katalonci dosta, ali su uspeli da probiju defanzivu protivnika u 59. minutu kada je Rafinja pogodio za 1:0. Do kraja utakmice je trijumf Barselone mogao da bude samo ubedljiviji, a klub sa Kanarski Ostrva nije imao šanse da dođe do izjednačenja.

Barselona se nalazi na drugom mestu sa 67 osvojenih bodova, dok je Las Palmas ostao na 12. poziciji sa 37.