04.01.2024 23:38
Barselona iz penala u nadoknadi do preokreta nad Las Palmasom: Katalonci slave Gundogana Tanjug/AP Photo/Matthias Schrader

Velika pobede Barselone na Kanarskim ostrvima! Šampion Španije slavio je na gostovanju Las Palmasu 2:1 (0:1) u 19. kolu La Lige i golom Ilkaja Gundogana iz penala u trećem minutu nadoknade, zadržao trku za Real Madridom i Đironom na vrhu tabele!

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 91. minutu, kada je posle sjajne prilike Toresa, Singraven faulirao igrača Barselone u svom šesnaestercu. Sudija je momentalno pokazao na "belu tačku", posle, naravno, konsultacija sa kolegama iz VAR sobe, a siguran izvođač najstrožije kazne, bio je Ilkaj Gundogan!

Las Palmas je tako zabeležio osmi poraz u sezoni, iako im je bod visio u vazduhu. Domaćin je inače prvi došao do prednosti. Gol Katalonaca načeo je El Hadadi u 12. minutu. Tores je početkom poluvremena izjednačio na 1:1, da bi u samom finišu gosti uspeli da dođu do celog plena. Barsa je na taj način zadržala nadu o odbrani titule. Upisala je 41. bod u sezoni i sada ima sedam manje od vodećeg Reala, odnosno Đirone.