Nastavlja se agonija Sosijedada: Sevilja uzela ceo plen u Andaluziji

02.03.2024 16:02
Radovanje fudbalera Sevilje Tanjug/AP Photo/Jose Breton
Radovanje fudbalera Sevilje

Fudbaleri Sevilje savladali su Real Sosijedad na svom terenu 3:2 (2:1) u 27. kolu La Lige i tako produbili agoniju ekipe sa Anoete stadiona, koja je ostala bez bitnih bodova drugu utakmicu u nizu.

Od kraja januara Sosijedad nikako da se vrati u prepoznatljivu formu, koja ga je krasila u prvom delu sezone. U poslednjih osam utakmica ekipa Imanola Barentee zabeležila je svega jednu pobedu, dok je u međuvremenu ispala iz Kupa Kralja i upisala četiri poraza, uz tri remija u svim takmičenjima. Da bi danas samo produbila krizu, koja bi lako mogla da je košta mesta u Evropi.

Iako Sevilja ne igra Bog zna šta ove sezone, sa velikim oprezom gosti su doputovali u Andaluziju, ali nisu uspeli da opravdaju očekivanja navijača. Sevilja je već u 13. minutu imala dva gola prednosti zahvaljujući En-Nesiriju. Silva je iz penala u nadoknadi poluvremena smanjio na 1:2, da bi nakon pogotka Ramosa u 65. minutu, domaćin ponovo stekao, ispostaviće se, nedostižnu prednost.

Od tog trenutka pa do kraja utakmice, trajala je ofanziva Sosijedada, a sa takvim pristupom uspeli su da dođu do još jednog pogotka. Bilo je to u 92. minutu kada je Mendez postigao gol iz slobodnog udarca. I to je sve što smo videli do poslednjeg zvižduka. Sevilja je u nadoknadi odigrala strpljivo na obe strane terena, odlučila da brani rezultat i na kraju uspela u toj nameri.