Kadiz protiv Almerije ispustio pobedu u sudijskoj nadoknadi

18.03.2023 16:20
Kadiz protiv Almerije ispustio pobedu u sudijskoj nadoknadi Guliver

Fudbaleri Kadiza su po običaju bodove izgubili u sudijskoj nadoknadi. Gostovali su u Almeriji u 26. kolu La Lige, vodili od 49. minuta, da bi domaćin poraz izbegao u poslednjim momentima utakmice.

U prošlom kolu igrali su kod kuće i pobedu protiv Hetaefa ispustili u 105. minutu, gosti su iz penala izjednačili na 2:2.

Tim iz Andaluzije je u istom stilu nastavio i protiv Almerije. Pogotkom Rožea Martija poveo je 1:0 u 49. minutu, da bi u 6. minutu nadoknade rezervista Mamadu Mbaje skrivio najtrožu kaznu, a Gonzalo Melero pogodio sa 11 metara za konačnih 1:1.

Bio je treći remi za redom Kadiza koji ima samo dva boda više od timova koji su u zoni ispadanja.

Almerija je na poslednjih sedam mečeva osvojila samo četiri boda, jedinu pobedu zabeležila je protiv Barselona (1:0) i taj trijumf kao da je  skupo košta, jer je u međuvremenu stigla na 19. mesto u prvenstvu Španije.

U ekipi domaćina starter je bio reprezentativac Srbije Srđan Babić.