Barselona dobila pa izgubila penal u 90. minutu, a onda Viljareal slavio u nadoknadi: Osam golova u "ludom" meču

27.01.2024 20:38
fudbaleri Barselone i Viljareala Tanjug/AP Photo/Joan Monfort)
fudbaleri Barselone i Viljareala

Ko se odlučio da svoje vreme večeras potroši na gledanje meča između Barselone i Viljareala nije se prevario, baš naprotiv, jer je viđeno sve i svašta u duelu branioca titule iz Katalonije i gostiju iz pokrajine Kasteljon, a najviše onoga što ljubitelji fudbala najviše vole - golova!!! Bila je Blaugrana u minusu, pa vodila, dobila penal pa ostala bez njega u 90. minutu, a onda izgubila i taj jedan mršav bod  u 22. kolu La Lige 3:5 (0:1).

Oba tima su imale svoje računice i ideje pre prvog sudijskog zvižduka i dale su sve od sebe da dođu do cilja, pa su se polušanse i šanse ređale kao na tacni, bez obzira što gosti pripadaju donjem delu tabele i nisu uspeli da slave u poslednje tri utakmice prvenstva Španije. Iz toga se izrodio ubedljivo najuzbudljiviji meč od početka La Lige 2023/24.

Gosti su poveli golom Morena u 41. minutu. I pored činjenice da je istom igraču nešto ranije, u 22. minutu, poništen pogodak zbog prekršaja u napadu. Akomah je u 54. minutu duplirao prednost, činilo se tada da Viljareal ide ka trijumfu.

To je isprovociralo domaćina na žustru reakciju. Nadu mu je vratio Gundogan u 60. minutu, a isti igrač je osam minuta kasnije asistirao Pedriju za izjednačenje. Malo kasnije desio se preokret i to autogolom Bejlija (71).

Tu, međutim, nije bio kraj "ludilu. Guedeš je podigao "žutu podmornicu" (84), Sorlot na kraju kontre u 90+9. minutu snuždio publiku na "Monžuiku", da bi u 90+12. minutu Morales samo potvrdio šokantan poraz Barse.

I to sve posle penala koji je zbog igranja rukom dosuđen u njenu korist, a onda na intervenciju iz VAR sobe poništen. Ostalo je istorija, jer je ovo prvi slučaj posle čak 60 godina da je Barsa dobila pet "komada" kod kuće.

I još veću komplikaciju u prvenstvu, pošto Katalonci sada imaju prevelikih 10 bodova manje od večitog rivala Reala iz Madrida. Odnosno pozamašnih osam koraka kaskaju sa fantastičnom Đironom.